Strona Główna / poradnik / Senior z chorobą Alzheimera / Bliski z chorobą Alzheimera – zrozumieć chorobę i żyć z nią na co dzień

Choroba Alzheimera jest jedną z najczęściej występujących chorób neurodegeneracyjnych, powodujących zaburzenia pamięci oraz stopniowe uszkodzenie funkcji wyższych: języka, gestykulacji, rozpoznawania, uwagi, koncentracji. Choroba na ogół rozwija się stopniowo, w sposób niemal niezauważalny. Początkowo chory zapomina niedawne zdarzenia, znane nazwiska.
Stopniowo traci pojęcie czasu i przestrzeni. Następnie pojawiają się trudności w organizacji życia codziennego, a z czasem nasilają się problemy z wydawaniem opinii i podejmowaniem decyzji.

W naszym Poradniku opisujemy szczegółowo etapy choroby, dajemy wskazówki dotyczące postępowania gdy zauważymy jej objawy, wyjaśniamy dlaczego tak ważne jest zrozumienie choroby i towarzyszenie bliskiemu, którego dotknęła.

POBIERZ PORADNIK

Prezentujemy też nasze nowo otwarte Centrum Alzheimera, które powstało w Rezydencji Na Dyrekcyjnej we Wrocławiu. To miejsce, gdzie zapewniamy całodobową, zindywidualizowaną opiekę i wsparcie terapeutyczne dla osób dotkniętych chorobą.

Zapraszamy do kontaktu pod numerem: +48 71 311 11 88

 

 

 

Podobne wpisy

Bliski z chorobą Alzheimera – zrozumieć chorobę i żyć z nią na co dzień

Poradnik dla rodzin i opiekunów osób z chorobą Alzheimera Czytaj więcej